Дорогі наші діти!

Ми продовжуємо працювати в дистанційному режимі. Педагогічні працівники школи роблять усе, щоб навчання у нових умовах для вас було комфортним. Нам не вистачає спілкування з вами, та зараз той час, коли кожен з вас має проявити особисту відповідальність за свої навчальні досягнення, самоорганізуватися, потурбуватись про своїх рідних та близьких.
Кожен повинен усвідомити, що життя та здоров’я людини залежить від неї самої. Тому не порушуйте карантинний режим, залишайтеся вдома, спілкуйтеся з рідними, займайтеся улюбленими справами. І пам’ятайте: освітній процес триває, хоча і не в звичній формі.

Будь ласка, бережіть себе

Наказ про запобігання дитячому травматизму під час весняних канікул у 2023/2024 навчальному році

/Files/images/000/Знімок екрана 2024-03-25 124353.png

Класними керівниками Харківської гімназії №25 систематично проводиться роз'яснювальна робота з питань профілактики вірусного гепатиту А. Бережіть себе! Будьте здорові!

/Files/images/000/Колажі (2)7.jpg


Наказ про запобігання всім видам дитячого травматизму серед здобувачів освіти гімназії під час проведення новорічних, різдвяних свят і зимових канікул 2023/2024 навчального року

Алгоритми дій та правила поводження у надзвичайних ситуаціях


/Files/images/000/надз ситуа.jpg

Телефони рятувальних та аварійних служб

/Files/images/000/телеф служб.jpg

Пам’ятка щодо дотримання правил безпечної поведінки з вибухонебезпечними предметами і речовинами

/Files/images/000/дыъ пыдозр.jpg

Пам’ятка щодо дотримання правил на водних об’єктах у зимовий період

/Files/images/000/водой.jpg

Пам’ятка щодо дотримання правил пожежної та електробезпеки

/Files/images/000/пожежа.jpg

Пам’ятка щодо дотримання правил дорожнього руху

/Files/images/000/рух.jpg

Пам'ятка "Запобігання випадкам загибелі людей на водних об'єктах у зимовий період. Перша допомога при переохолодженні та обмороженні".

/Files/images/000/Безпека на воді у зимовий час.png

Як захиститись від гепатиту А?

У зв’язку із реєстрацією спалаху вірусного гепатиту А на Вінниччині, а також зростанням захворюваності на вірусний гепатит А в інших областях України, рекомендуємо утриматися від використання для пиття, приготування їжі та миття посуду води з шахтних та трубчастих колодязів, каптажів джерел тощо, інформація про якість води яких відсутня.

Вірусний гепатит А (хвороба Боткіна, хвороба брудних рук, жовтуха) – це гостра інфекційна хвороба з фекально-оральним механізмом передачі інфекції, переважним ураженням печінки і травного каналу. Вірус гепатиту А передається від людини до людини, через воду та харчові продукти, забруднені випорожненнями хворої людини, предмети побуту та брудні руки, недотримання правил особистої гігієни.

Джерелом інфекції є хвора людина з будь-якими формами захворювання. Інкубаційний період – 7-50 днів (в середньому 15-45 днів).

Першими проявами захворювання є температура, озноб, головний біль, загальна слабкість, біль у м’язах і суглобах, катаральні явища, ще через декілька днів зникає апетит, з’являються нудота, блювота, деколи біль у ділянці печінки. Потім починається жовтяничний період. Поступово склери очей, слизові оболонки ротової порожнини, шкіра забарвлюються у жовтий колір. Одночасно з появою жовтяниці, а деколи і напередодні, темніє сеча, а кал стає світлим. У цей період хворі найбільш небезпечні для оточуючих за рахунок масивного виділення вірусу у зовнішнє середовище.

Щоб уникнути зараження вірусом гепатиту А необхідно:

- використовувати для пиття кип`ячену воду;

- не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання;

- перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми – обдати окропом;

- суворо дотримуватись правил особистої гігієни – обов`язково мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету;

- не займатись самолікуванням, при появі перших ознак захворювання терміново звернутись до лікаря./

Найбільш дієвим етапом з ліквідації захворюваності вірусним гепатитом А є проведення вакцинації. За бажанням можна придбати вакцину в аптечній мережі та звернутись до лікувально – профілактичного закладу для проведення щеплення.

Поради батькам "Особиста гігієна – запорука здоров’я"

/Files/images/000/Рисуно.jpg

Загалом, гігієна відноситься до ряду практик, які зберігають і захищають здоров’я від хвороб. А особиста гігієна, навпаки, стосується підтримання чистоти тіла.

Навчання дітей правилам особистої гігієни є одним з першочергових завдань усіх батьків. Ці навички має набути кожна дитина шляхом систематичного виховання з боку батьків.

Одним з найважливіших аспектів особистої гігієни є догляд за своїм тілом. Гігієна тіла означає підтримувати кожну частину свого тіла в чистоті, щоб залишатися здоровим.

Привчайте дітей мити руки водою з милом перш ніж торкатися їжі; щоразу мити руки після відвідування туалету, поїздки в громадському транспорті, контакту з тваринами. Рушник має бути індивідуальним для кожної дитини.


Використання дезінфікуючого засобу для рук – ще одна корисна звичка, якій ви повинні навчити своїх дітей. У випадках, коли вода занадто холодна для використання, за відсутності доступу до мила чи води, дезінфікуючий засіб для рук може бути дуже зручним, особливо взимку.

Окрема розмова про гігієну шкіри обличчя. Жирну шкіру не слід мити гарячою водою. Це ж стосується і жирного волосся. Гаряча вода, як правило, має властивість стимулювати вироблення шкірного сала. Тим, у кого суха шкіра слід оберігати її від впливу та холоду, і спеки. Важливо зволожувати суху шкіру, тому що в’яне вона швидше.

Гігієна ротової порожнини – це ще одна життєво важлива гігієнічна дія. Якщо не доглядати належним чином, може спричинити неприємний запах з рота, карієс та інші захворювання ротової порожнини. Дитину необхідно привчити чистити зуби вранці і ввечері, навчіть її також користуватися зубною ниткою. Важливо полоскати рот, тому нагадуйте своїм дітям робити це після їжі.


Гігієна волосся має таке ж велике значення. Неохайне волосся та неправильний догляд за ним можуть призвести до таких проблем, як воші, лупа та інші інфекції шкіри голови. Привчайте дітей мити голову принаймні двічі на тиждень, не ділитися з іншими особистими предметами, такими як гребінці, подушки та головні убори.

Не менш важливо стежити за чистотою нігтів на руках і ногах. Підстригати нігті рекомендується не менше, ніж один раз на 2 тижні. Зверніть увагу дитини на те, що не можна гризти нігті, оскільки під нігтями може накопичуватися багато мікробів і бруду.

Дуже важливо прищепити дитині навичку мити ноги кожного разу, коли діти повертаються зі школи або після гри. Ноги обов’язково потрібно утримувати в чистоті, теплі і сухості – це захистить від простудних і грибкових захворювань. Наголосіть, що необхідно підтримувати чистоту взуття, не можна надягати або міряти чуже взуття.

Дотримуючись правил особистої гігієни, людина захищає себе від негативного впливу зовнішніх подразників.

Використаймо даний час з користю! Розширите тематику спілкування зі своїми дітьми, збагатіть їхнє дозвілля не тільки корисною інформацією, а й позитивними емоціями. Започаткуйте цікаві родинні традиції – те, на що зазвичай не вистачало часу раніше.
Розраховуємо на вашу допомогу в питанні навчання наших дітей за дистанційною формою, підтриманні зворотного зв’язку з учителями. Допоможіть своїй дитині раціонально розподілити час на вивчення теоретичного матеріалу та виконання домашніх завдань. Нехай процес навчання для дитини (і для вас зокрема!) буде комфортним. Що не вивчимо зараз, надолужимо пізніше.

Бережімо себе і наших дітей, бо вони - найцінніше,що у нас є!


ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО КОРОНАВІРУС?

Відповіді на основні запитання про COVID-19 - захворювання, викликане новим коронавірусом на офіційному сайті.

/Files/images/ковыд.jpg

Як передається захворювання?

Наразі відомо, що COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами.
Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини

Вірус не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання.Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 1,5 м.

Переважає контактний шлях зараження

Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об'єктів (тварин, м'яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

Чи можна заразитись від тварин?

Наразі немає офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть бути переносниками нового коронавірусу. Проте після контакту з домашніми тваринами рекомендуємо мити руки водою з милом. Це захистить вас від ризику поширень низки бактерій, якими людина може заразитися від домашніх тварин.

Чи передається вірус через фрукти?

Фрукти – непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Немає жодних даних про передачу вірусу через фрукти. Нагадуємо, що фрукти необхідно ретельно мити, але це стандартна рекомендація.

Скільки вірус живе на поверхнях?

Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо.

Чи правда, що вірус передається лише літнім людям?

Заразитись можуть люди будь-якого віку, тому всі мають дотримуватись заходів захисту від вірусу. Літні люди та хворі на хронічні захворювання перебувають в зоні підвищеного ризику.

На початковій стадії COVID-19 має такі ж симптоми, як інші гострі респіраторні захворювання.

Визначити можуть тільки спеціальні тести. Тому у разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.

МОЗ України, Червоний Хрест України та телеканал ПЛЮСПЛЮС створили інформаційні ролики про безпеку дітей під час карантину.

ДІЗНАЙСЯ ПРО СВОЮ СИЛУ

ЧАС ДЛЯ СУПЕРГЕРОЙСЬКИХ СПРАВ УДОМА

ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ВІД КОРОНАВІРУСУ?
Рекомендації МОЗ України:

Рекомендації 1
Рекомендації 2

Увага! Важлива інформація!

/Files/images/изображение_viber_2020-04-04_14-49-47.jpg

Зміни, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України, від 11 березня 2020 року №211

/Files/images/18486-inf_cov_1600x1200_rgb_72dpi.jpg /Files/images/19623-kontakti.jpeg

/Files/images/19452-akso_u_vas_simptomi_web.jpg

/Files/images/19453-1_zahisti_sebe_web.jpg

/Files/images/19532-322.jpeg

Поліція Харківщини закликає мешканців регіону неухильно дотримуватися правил карантину

/Files/images/изображение_viber_2020-04-17_12-28-14.jpg

Повідомляємо, що Міністерством охорони здоров'я України створено верифіковані канали у Viber та Telegram про актуальні ОФІЦІЙНІ новини про COVID-19. Посилання на спільноти:

Коронавірус_інфо в Telegram

Коронавірус_інфо в Viber



Бережіть себе та будьте здорові!

Кiлькiсть переглядiв: 701

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.